Pojď si španělštinu opravdu užít!

Španělské hudební jednohubky

Každá písnička je studna plná slovíček, frází a gramatiky.

Pojď si z ní vylovit to, co právě teď potřebuješ, ať můžeš konečně začít mluvit a rozumět.

Máš pocit, že učit se slovíčka a gramatiku je nuda?

Bavilo by tě učit se španělštinu posloucháním písniček, ale nevíš, jak se do toho pustit?

Možná si dokonce říkáš, že písničky jsou ztráta času. Vždyť se přeci potřebuješ domluvit na dovolené a ne rozumět Shakiře.

Ano, já vím. Jenže to, co tě naučí písničky, můžeš krásně využít i na té dovolené a já ti ukážu jak.

Písničky ti ukážou španělštinu takovou, jaká je. Najdeš v nich všechno… slovíčka, výslovnost, gramatiku, užitečné fráze, včetně těch hovorových, které mnohé učebnice vynechávají, ale které se ve španělsky mluvících zemích běžně používají.

Nebudu ti tvrdit, že si poslechneš písničku a budeš hned všechno umět. Takhle to nefunguje, ale provedu tě písničkou a ukážu ti na co se při poslouchání zaměřit a slovíčka i gramatika polezou do hlavy mnohem rychleji než z učebnice. A taky to bude mnohem větší zábava.

A čím víckrát si písničku poslechneš, tím snáz se ti všechno vybaví, až to budeš potřebovat použít.

Využij písničku do posledního písmenka!


Ukážu ti čím začít, čím pokračovat a jak to použít v praxi.

Připravila jsem pro tebe
Španělské hudební jednohubky

  • Každá jednohubka je průvodce jednou konkrétní písničkou.
  • V každé jednohubce ti ukážu, na co se zaměřit, pokud se španělštinu učíš teprve krátce, ale i co se můžeš naučit nebo si procvičit, pokud jsi pokročilejší.
  • Čeká tě vysvětlení vybraných slovíček, frází i gramatiky použité v písničce.
  • Připravím pro tebe i pár krátkých úkolů, kde si to můžeš jednoduše vyzkoušet.

Hudební jednohubky se pro tebe hodí, pokud...

  • miluješ muziku.
  • chceš svou španělštinu rozvíjet dál.
  • víš, že nudné učebnice nejsou pro tebe a chceš jít na španělštinu kreativnějším způsobem.
  • učíš se sama nebo chodíš do kurzu, ale chceš si to zpestřit něčím zábavným.
  • znáš alespoň trochu základy španělštiny.

Kdo ti jednohubky naservíruje?

Učím španělštinu cestovatele i další jazykové nadšence

Jsem Vanda a už 12 let hledám různé cesty, jak svým studentům usnadnit cestu k plynulé španělštině.

A protože mě moc baví muzika ve španělštině, téměř jakákoli od flamenca přes Shakiru až po metalové kapely, ráda používám texty písniček při vysvětlování i procvičování gramatiky. Mým studentům to pomáhá při učení, a kromě toho je to prostě větší zábava než suché texty z učebnic.

Do španělštiny jsem se zamilovala už jako osmiletá holka. Studovat jsem ji začala na střední škole, pak jsem pokračovala na Filozofické fakultě v Brně a 5 měsíců i na jihu Španělska v Cádizu.

Při mateřské jsem si dodělala zkoušky DELE C1 a učím se stále… nejraději při tanci.

A ve svých online kurzech už jsem se španělštinou pomohla více než 500 studentům a s nadšením pomohu i tobě.

Co všechno získáš a kolik to bude stát?

1. španělská hudební jednohubka

Juanes: Tu Guardián

1 x video (27 minut), kde ti ukážu, co se v této písničce můžeš naučit – v této kouzelné ukolébavce tě čeká zejména vyjadřování nejběžnějších rozkazů a různé způsoby, jak můžeš mluvit o budoucnosti.

1 x pracovní list s krátkými úkoly (včetně správných řešení) a gramatickou nápovědou

Cena této jednohubky: 125 Kč

Časté otázky

Budu mít přístup k materiálům navždy?

Navždy slíbit nedokážu, takže slibuji přístup ke každé jednohubce minimálně půl roku. Navíc pdf si můžeš stáhnout a uložit, na jak dlouho budeš chtít.

Co když jsem úplný začátečník?

V každé jednohubce je část pro začátečníky i část pro pokročilé, přesto doporučuji se nejdřív mrknout na základy alespoň v rozsahu mého kurzu První krůčky k plynulé španělštině, tj. přítomný čas pravidelných sloves i základních nepravidelných (ser, estar, tener, ir, poder, querer) a přivlastňovací zájmena.

 

Co o mě říkají moji studenti?

Markéta
“Španělština se mi velmi líbí a vzhledem k tomu, že ráda a často cestuji, rozhodla jsem se, že se budu učit. V databázi lektorů jsem našla Vandu, která mi lidsky sedla a vyhovuje mi styl její výuky. Hodiny jsou online, používá super aplikaci Quizlet, do které hází fráze a slovíčka, které se v dané hodině probraly, přeloží s vámi třeba i španělskou písničku. Vřele jí doporučuji a děkuji, protože jsem se díky její pomoci dokázala domluvit třeba v Dominikánské republice nebo v Mexiku.

– Markéta Svatošová
Diana
Vanda je příjemná a profesionální lektorka, vždy dobře naladěná a připravená. Na on-line lekce se těším, je vidět pokrok, který bych bez ní nikdy neudělala 😊 Přizpůsobí se tempu studenta a snaží se jej posunout dál 😊

-Diana Koťová
Vladka
“Chtěla jsem se naučit španělsky. Chtěla jsem mluvit ve Španělsku s místními jejich jazykem. Chtěla jsem ve Španělsku trávit delší čas, než jen dovolenou. Tak jsem hledala učitele nebo učitelku. Byla to dlouhá cesta, ne každý učitel nebo učitelka nabízí takové prima komfortní podmínky jako Vanda. S ní se učím velmi ráda a moc mě to baví. Odtajňuje mi různá zákoutí španělštiny a učení s Vandou je prostě super. Jestli nevěříte, zkuste to taky.”

– Vlaďka
“Španělštinu jsem studovala na škole, od té doby jsem se několikrát snažila o samostudium. Nikdy jsem se ale daleko nedostala. Vždycky jsem ale chtěla španělštinu ovládat, dorozumět se, proto jsem se rozhodla najít si učitele. Náhodou jsem objevila paní Žáčikovou. Již od první schůzky mi byla velice sympatická, energická. Lekci máme jednou za týden. Na hodinu se vždy těším, lekce mě baví a myslím si, ze se i naučím.”

– Lucie Lacinová​

Pusť španělštinu do svého života a začni si ji konečně užívat.